CMTB1-63DC 4P DC solcellsbrytare för miniatyrautomater
Produktinformation
CMTB1-63 DC MCB miniatyrautomatsäkring kan skydda elektriska apparater och annan lastutrustning från överbelastning och kortslutningsproblem, och skydda kretssäkerheten. De flesta DC-automatsäkringar använder vissa likströmssystem som ny energi, solceller etc. Spänningslägena för DC-automatsäkringar är generellt från DC 12V-1000V, och märkströmmen kan upp till 63A.
| Standard | IEC/EN 60947-2 |
| Märkström i (A) | 1A–63A |
| Polacker | 4P |
| Märkspänning Ue (V) | 1000V |
| Nominell frekvens | 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 6000A |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+70℃ |
| Kurvtyp | C |
| Föroreningsgrad | 3 |
| Höjd över havet | ≤ 2000 m |
| Maximal ledningskapacitet | 25 m² |
| Installation | 35 mm DIN-skena |
| Linjeinkommande typ | Bästa |
Fördel
1. Skydd av kretsar mot kortslutningsström
2. Skydd av kretsar mot överbelastningsström
3. Hög brytkapacitet
4. Snygg design och enkel att installera
Polacker
Ansökan
DC MCB Miniatyrbrytare MCB används ofta i vissa likströmssystem som ny energi, solceller etc.
Andra
Förpackning
3 st per innerkartong, 60 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 41*21,5*41,5 cm
Frågor och svar
Med ISO 9001, ISO 14001 ledningssystemcertifikat är produkterna kvalificerade av internationella certifikat CCC, CE, CB.
Huvudmarknaden
MUTAI Electric fokuserar på marknaden i Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika och Ryssland.
Varför välja oss
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com








