MUTAI CMTB1LE-63 4P jordfelsbrytare RCBO
Produktinformation
CMTB1LE-63 jordfelsbrytare kan skydda människor och ström från elektriska stötar, kortslutning och överbelastningsfel. Jordfelsbrytaren används huvudsakligen i kommersiella och bostadshus,
Den överensstämmer med standarden IEC61009-1.
| Produktnamn | Jordfelsbrytare |
| Modellnr. | CMTB1LE-63 4P |
| Standard | IEC61009-1 |
| Märkström i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polacker | 4P |
| Märkspänning Ue (V) | 400V |
| Nominell frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Nominell impulshållfasthetsspänning Uimp | 4000V |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+40℃ |
| Typ av omedelbar frisättning | C eller D |
| Nominell restström In | 30mA, 50mA, 75mA, 100mA |
Kurva
Kontur- och installationsmått (mm)
Fördel
1. Skydd mot kortslutningsström och överbelastningsström
2. Skydd mot elstötar: En jordfelsbrytare detekterar och avbryter elektriska fel orsakade av strömläckage till jord, vilket förhindrar elstötar och elchock.
3. Snabb responstid: Dessa brytare är konstruerade för att utlösas snabbt, ofta inom en bråkdels sekund, när ett elektriskt fel upptäcks.
Polacker
Ansökan
MCB-miniatyrbrytare är professionella och används ofta inom byggnader, bostäder, industriella applikationer och elkraftöverföring.
Andra
Förpackning
1 st per innerkartong, 20 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 41*21,5*41,5 cm
Huvudmarknaden
MUTAI Electric har ett särskilt fokus på att betjäna marknader i Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika och Ryssland... etc.
Varför välja oss
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












