CMTB1-63DC 1P 1A-63A DC MCB miniatyrbrytare för solceller
Produktinformation
CMTB1-63 DC MCB-miniatyrbrytare har funktionen att skydda elektriska apparater och annan lastutrustning från överbelastning och kortslutningsproblem, och kan också skydda kretssäkerheten. De flesta DC-automatsäkringar använder vissa likströmssystem som ny energi, solceller etc. Spänningslägena för DC-automatsäkringar är generellt från DC 12V-1000V, och märkströmmen kan upp till 63A.
| Standard | IEC/EN 60947-2 |
| Märkström i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polacker | 1P |
| Märkspänning Ue (V) | 250V |
| Nominell frekvens | 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 6000A |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+70℃ |
| Kurvtyp | C |
| Föroreningsgrad | 3 |
| Höjd över havet | ≤ 2000 m |
| Maximal ledningskapacitet | 25 m² |
| Installation | 35 mm DIN-skena |
| Linjeinkommande typ | Bästa |
Fördel
1. Skydda enheten mot kortslutningsström och överbelastningsström.
2. Kompakt storlek: DC-automatsäkringar är utformade för att vara kompakta och platsbesparande, vilket gör dem idealiska för användning i små elcentraler och utrustning.
3. Enkel installation: DC-automatsäkringar är konstruerade för enkel installation och kan monteras på DIN-skenor eller direkt på en panel.
Polacker
Ansökan
DC MCB-miniatyrbrytaren används ofta i vissa likströmssystem som ny energi, solceller etc.
Andra
Förpackning
12 st per innerkartong, 240 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 41*21,5*41,5 cm
Frågor och svar
Med ISO 9001, ISO 14001 ledningssystemcertifikat, och produkterna är kvalificerade av internationella certifikat CCC, CE, CB.
Huvudmarknaden
MUTAI Electric fokuserar på marknaden i Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika och Ryssland.
Varför välja oss
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com









