MUTAI CMTB1LE-63 1P N Jordfelsbrytare med jordfelsbrytare
Produktinformation
CMTB1LE-63 jordfelsbrytare kan skydda människor och ström från elektriska stötar, kortslutning och överbelastningsfel. Jordfelsbrytaren används huvudsakligen i kommersiella och bostadsbyggnader. Den överensstämmer med standarden IEC61009-1.
CMTB1LE-63 RCBO är tillämplig för AC50/60HZ, märkspänning 230V/240V/400V/415V och märkström upp till 63A.
| Produktnamn | Jordfelsbrytare |
| Modellnr. | CMTB1LE-63 1P+N |
| Standard | IEC61009-1 |
| Märkström i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polacker | 1P+N |
| Märkspänning Ue (V) | 230V |
| Nominell frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Nominell impulshållfasthetsspänning Uimp | 4000V |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+40℃ |
| Typ av omedelbar frisättning | CD-skiva |
| Nominell restström In | 30mA, 50mA, 75mA, 100mA |
Kurva
Kontur- och installationsmått (mm)
Fördel
1. Skydd av kretsar mot kortslutning, överbelastning och jordläckage
2. Enkel installation: Jordfelsbrytare kan installeras i vilken brytarpanel eller elbox som helst, vilket gör dem enkla att installera.
3. Känslighet: De kan upptäcka även små mängder strömläckage till marken
Polacker
Ansökan
MCB-miniatyrbrytare är professionella och används ofta inom byggnader, bostäder, industriella applikationer och elkraftöverföring.
Andra
Förpackning
4 st per innerkartong, 80 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 41*21,5*41,5 cm
Huvudmarknaden
MUTAI Electric fokuserar på marknaden i Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika och Ryssland.
Varför välja oss
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












