MUTAI CMTB1LE-63 2P jordfelsbrytare RCBO
Produktinformation
Jordfelsbrytaren skyddar mot farorna för elektriska stötar och bränder orsakade av jordfel och överströmmar. Den upptäcker och avbryter läckströmmar till jord, allmänt kända som restströmmar, vilka kan uppstå på grund av felaktig ledningsdragning, skadad isolering eller felaktig elektrisk utrustning. Dessutom skyddar den även mot överströmmar, vilka kan orsakas av kortslutningar eller överbelastade kretsar.
Jordfelsbrytare (RCBO) används ofta i bostäder och kommersiella byggnader, såväl som i industriella tillämpningar. De är särskilt användbara i situationer där individuellt kretsskydd krävs, till exempel i kök, badrum och andra områden där elektrisk utrustning sannolikt kommer i kontakt med vatten.
| Produktnamn | RCBO jordfelsbrytare |
| Modellnr. | CMTB1LE-63 2P |
| Standard | IEC61009-1 |
| Märkström i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polacker | 2P |
| Märkspänning Ue (V) | 230V |
| Nominell frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Nominell impulshållfasthetsspänning Uimp | 4000V |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+40℃ |
| Typ av omedelbar frisättning | CD-skiva |
| Nominell restström In | 30mA, 50mA, 75mA, 100mA |
Kurva
Kontur- och installationsmått (mm)
Fördel
1. Skydd av kretsar mot kortslutningsström
2. Skydd av kretsar mot överbelastningsström
3. Skydd av jordläckageskydd
Polacker
Ansökan
MCB:n används ofta i byggnader, bostäder, industriella applikationer och elkraftöverföring.
Andra
Förpackning
3 st per innerkartong, 60 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 41*21,5*41,5 cm
Huvudmarknaden
Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika, Rysslandsmarknaden ... etc.
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












