MUTAI CMTB1LE-63 3P jordfelsbrytare RCBO
Produktinformation
En jordfelsbrytare med överströmsskydd (RCBO) är en elektrisk säkerhetsanordning som kombinerar funktionerna hos en jordfelsbrytare (RCD) och en dvärgbrytare (MCB) i en enda enhet.
CMTB1LE-63 jordfelsbrytare kan skydda människor och ström från elektriska stötar, kortslutning och överbelastningsfel. Jordfelsbrytaren används huvudsakligen i kommersiella och bostadsbyggnader. Den överensstämmer med standarden IEC61009-1.
| Produktnamn | RCBO jordfelsbrytare |
| Modellnr. | CMTB1LE-63 3P |
| Standard | IEC61009-1 |
| Märkström i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polacker | 3P |
| Märkspänning Ue (V) | 400V |
| Nominell frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Nominell impulshållfasthetsspänning Uimp | 4000V |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+40℃ |
| Typ av omedelbar frisättning | CD-skiva |
| Nominell restström In | 30mA, 50mA, 75mA, 100mA |
Kurva
Kontur- och installationsmått (mm)
Fördel
1. Skydd av kretsar mot kortslutningsström, överbelastningsström och jordfelsskydd
2. Lätt att installera: Jordfelsbrytare är vanligtvis kompakta och enkla att installera, vilket gör dem idealiska för användning i små eller trånga utrymmen.
Polacker
Ansökan
MCB-miniatyrbrytare är professionella och används ofta inom byggnader, bostäder, industriella applikationer och elkraftöverföring.
Andra
Förpackning
2 st per innerkartong, 40 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 41*21,5*41,5 cm
Huvudmarknaden
MUTAI Electric fokuserar på marknaden i Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika och Ryssland.
Varför välja oss
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com













