CMTB1-63H 4P högbrytande Mcb miniatyrbrytare
Produktinformation
CMTB1-63 miniatyrbrytare kan skydda strömmen från kortslutning och överbelastning, och kan även användas för oregelbunden överföring och omvandling av elsystem. Miniatyrbrytaren är en viktig komponent i alla elektriska system, ger tillförlitligt skydd mot elektriska faror och säkerställer säker och effektiv drift av elektriska kretsar och enheter.
| Produktnamn | Miniatyrbrytare MCB |
| Modell nr. | CMTB1-63 4P |
| Standard | IEC60898-1 |
| Certifikat | CE |
| Märkström i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polacker | 4P |
| Märkspänning Ue (V) | 400/415V |
| Nominell frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 6000A |
| Nominell impulshållfasthetsspänning Uimp | 4000V |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+40℃ |
| Typ av omedelbar frisättning | CD-skiva |
| Färg | vitt och grått |
| Service | OEM och ODM |
Polacker
Ansökan
MCB-miniatyrbrytare är professionella och används ofta inom byggnader, bostäder, industriella applikationer och elkraftöverföring.
Fördel
1. Skydd av kretsar mot kortslutningsström
2. Skydd av kretsar mot överbelastningsström
3. Hög brytkapacitet
4. Snygg design och enkel att installera
Andra
Förpackning
3 st per innerkartong, 60 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 41*21,5*41,5 cm
Frågor och svar
Mutai är certifierade enligt ISO 9001 och ISO 14001 för ledningssystem, och produkterna har godkänt CCC-, CE- och CB-certifikaten.
Huvudmarknaden
Produkterna välkomnas av kunder, särskilt i Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika, Ryssland.
1. Huvudprodukter: MCB, MCCB, ACB, RCBO, RCCB, ATS, kontaktor... etc.
2. Komplett industriell kedja från komponentproduktion till kompletta produktmontering, testning och under rutinmässig kontroll.
3. Med ISO 9001, ISO14001 ledningssystemcertifikat är produkterna kvalificerade av internationella certifikat CCC, CE, CB.
4. Professionellt tekniskt team, kan erbjuda OEM- och ODM-tjänster, kan leverera konkurrenskraftiga priser.
5. Snabb leveranstid och bra eftermarknadsservice.
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com













