Mutai CMTB1-63 4P C-kurva Mcb miniatyrbrytare
Produktinformation
Miniatyrautomatsäkringen CMTB1-63 erbjuder skydd mot kortslutning och överbelastning, och kan även användas för sällsynta omkopplingar och ombyggnader av elnät. Med avancerad strukturell design, pålitlig prestanda, hög brytkapacitet och ett elegant utseende är automatsäkringen en produkt av högsta kvalitet. Dess skal och delar är tillverkade av material med stark slagtålighet och flamskyddsegenskaper.
| Produktnamn | MCB |
| Modell nr. | CMTB1-63 4P |
| Standard | IEC60898-1 |
| Certifikat | CE |
| Märkström i (A) | 4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polacker | 4P |
| Märkspänning Ue (V) | 400/415V |
| Nominell frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 3000A/4500A |
| Nominell impulshållfasthetsspänning Uimp | 4000V |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+40℃ |
| Typ av omedelbar frisättning | C |
| Färg | Vit + röd |
| Service | OEM och ODM |
Kurva
Polacker
Fördel
1. Skydd av kretsar mot kortslutningsström
2. Skydd av kretsar mot överbelastningsström
3. Snygg design och enkel att installera
Ansökan
MCB:n används ofta i byggnader, bostäder, industriella applikationer, elkraftöverföring etc.
Andra
Förpackning
3 st per innerkartong, 60 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 22*8,2*8 cm
Huvudmarknaden
Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika, Rysslandsmarknaden ... etc.
Frågor och svar
MCB har certifierats med internationella certifikat som CCC, CE och CB, och stöds av ISO 9001- och ISO 14001-ledningssystemcertifikat.
Varför välja oss
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com













