CMTB1-63 1P 10A 16A 20A 25A 32A MCB miniatyrbrytare
Produktinformation
CMTB1-63 miniatyrbrytare har kortslutnings- och överbelastningsskydd, och kan även användas för oregelbunden överföring och omvandling av kraftsystem. Automatsäkringen har funktioner som avancerad struktur, tillförlitlig prestanda, hög brytkapacitet, elegant utseende etc. Skalet och delarna är tillverkade av material med slagtålighet och starka flamskyddsegenskaper.
| Produktnamn | MCB |
| Modell nr. | CMTB1-63 1P |
| Standard | IEC60898-1 |
| Certifikat | CE |
| Märkström i (A) | 1-63A |
| Polacker | 1P |
| Märkspänning Ue (V) | 230/240/400/415V |
| Nominell frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Nominell impulshållfasthetsspänning Uimp | 4000V |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+40℃ |
| Typ av omedelbar frisättning | C-typ eller D-typ |
| Färg | Vit |
| Service | OEM och ODM |
Kurva
Polacker
Fördel
1. Skydd av kretsar mot kortslutningsström
2. Skydd av kretsar mot överbelastningsström
3. Snygg design och enkel att installera
Ansökan
MCB Miniatyrbrytare används i stor utsträckning i byggnader, bostäder, industriella applikationer, elkraftöverföring etc.
Andra
Förpackning
12 st per innerkartong, 240 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 41*21,5*41,5 cm
Huvudmarknaden
Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika, Rysslandsmarknaden ... etc.
Varför välja oss
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com













