Mutai CMTB1-63 3P MCB miniatyrbrytare
Produktinformation
CMTB1-63 miniatyrautomatsäkring kan skydda enheten från kortslutning och överbelastning, den kan också användas för oregelbunden överföring och omvandling av strömförsörjningssystemet. Automatsäkringen har avancerad struktur, tillförlitlig prestanda, hög brytkapacitet, elegant utseende etc. Skalet och delarna är tillverkade av material som erbjuder slagtålighet och starka flamskyddsegenskaper.
| Produktnamn | MCB miniatyrbrytare |
| Modell nr. | CMTB1-63 3P |
| Standard | IEC60898-1 |
| Certifikat | CE |
| Märkström i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polacker | 3P |
| Märkspänning Ue (V) | 400/415V |
| Nominell frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Nominell impulshållfasthetsspänning Uimp | 4000V |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+40℃ |
| Typ av omedelbar frisättning | CD-skiva |
| Färg | Vit + röd |
| Service | OEM och ODM |
Kurva
Polacker
Fördel
1. Med liten och kompakt storlek, enkel att installera
2. Funktion med kortström, överbelastning, hög brytkapacitet
3. kan ge tillförlitligt skydd mot elektriska fel och är testade för att uppfylla internationella säkerhetsstandarder.
Ansökan
MCB-produkterna används ofta inom byggnader, bostäder, industriella applikationer och elkraftöverföring.
Andra
Förpackning
4 st per innerkartong, 60 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 41*21,5*41,5 cm
Huvudmarknaden
Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika, Rysslandsmarknaden.
Varför välja oss
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com













