MUTAI CMTB1-63H 1P Mini MCB Miniatyrbrytare
Produktinformation
CMTB1-63 miniatyrbrytare kan skydda enheten mot kortslutning och överbelastningsskydd, och kan även användas för oregelbunden överföring och omvandling av kraftsystemet. Automatsäkringen har avancerad struktur, tillförlitlig prestanda, hög brytkapacitet, elegant utseende etc. Skalet och delarna är tillverkade av ett material med slagtålighet och starka flamskyddsegenskaper.
Automatsäkringarna finns i enpoliga, tvåpoliga och trepoliga konfigurationer, där varje pol kan skydda en separat krets.
| Produktnamn | MCB miniatyrbrytare |
| Modell nr. | CMTB1-63 1P |
| Standard | IEC60898-1 |
| Certifikat | CE |
| Märkström i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polacker | 1P |
| Märkspänning Ue (V) | 230/240/400/415V |
| Nominell frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominell kortslutningskapacitet Icn | 6000A |
| Nominell impulshållfasthetsspänning Uimp | 4000V |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+40℃ |
| Typ av omedelbar frisättning | CD-skiva |
| Färg | Vit + grå |
| Service | OEM och ODM |
Polacker
Ansökan
MCB-miniatyrbrytare är professionella och används ofta inom byggnader, bostäder, industriella applikationer och elkraftöverföring.
Fördel
1. Skydd mot kortslutningsström och överbelastningsström
2. Hög brytkapacitet och snabb utlösning
3. Kompakt storlek: Automatsäkringar är utformade för att vara små och kompakta, vilket gör dem enkla att installera och passa i elcentraler och fördelningscentraler.
Andra
Förpackning
12 st per innerkartong, 240 st per ytterkartong.
Mått per ytterkartong: 41*21,5*41,5 cm
Frågor och svar
Med ISO 9001, ISO 14001 ledningssystemcertifikat är produkterna kvalificerade av internationella certifikat CCC, CE, CB.
Huvudmarknaden
Mellanöstern, Afrika, Sydostasien, Sydamerika, Ryssland ... etc.
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












